Grodzisko Owidz otwarte!

6 czerwca to dla nas ważna data: tego dnia po długiej przerwie owidzki gród został ponownie otwarty dla zwiedzających. Małymi krokami i stosując się do wytycznych dotyczących zachowania bezpieczeństwa w tych trudnych czasach, udało nam się zorganizować warsztaty dla dzieci w ramach Dziecięcych Śród w Grodzisku (ceramika i łapacze snów), spacer ziołowy z Michałem Konkelem (Słowiański Zielnik) oraz warsztaty z Milą Wawrzeńczyk (Ukręcone), która zdradziła uczestnikom niezawodne i naturalne sposoby na zdrową opaleniznę.

Czerwcowe niedziele natomiast były okazją do niebanalnych zakupów pod chmurką, ponieważ zaprosiliśmy do nas rękodzielników, którzy przyjeżdżali do nas ze swoimi wyjątkowymi pracami (tę tradycję przedłużamy na lipiec i sierpień).

Lato zawsze było w Grodzisku czasem intensywnej pracy i wielu wydarzeń, tak też będzie i w tym roku. Odbędą się półkolonie: dwa tygodniowe turnusy, jeden w lipcu, drugi w sierpniu, na które zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Niemalże każdy wakacyjny weekend, będzie prawdziwą podróżą w czasie, a to za sprawą grup rekonstruktorskich – będą odtwarzać życie naszych przodków: kuchnia, rzemiosła, walki wojów – to wszystko będzie można podpatrzeć, odwiedzając Grodzisko w soboty i niedziele. Wiele atrakcji czeka też na miłośników historii w każdą środę – w ramach Słowiańskich Śród – dowiecie się o fachu kata w średniowieczu, wybijecie owidzkiego dukata, stworzycie motankę lub miotłę Baby Jagi, a to tylko kilka spośród przygotowanych dla turystów atrakcji! Szczegóły dotyczące wszystkich naszych wydarzeń znajdziecie na naszej stronie: www.owidz.pl oraz na naszym facebookowym profilu. Zapraszamy do odwiedzin! Do zobaczenia w Grodzisku Owidz!

Od 1 lipca zapraszamy także do zwiedzania Muzeum Mitologii Słowiańskiej!

Grodzisko Owidz - strona internetowa