Grodzisko Owidz oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej ponownie otwierają swoje bramy!

Po bardzo długim okresie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, możemy już oficjalnie i z ogromną radością w sercach zapowiedzieć, że ponownie otwieramy nasze mury i wkrótce będziemy mogli się z Wami zobaczyć!

Rozpoczynamy w sobotę, 15 maja, o godz. 11:00. Tego dnia zapraszamy Was zarówno na zwiedzanie Muzeum Mitologii Słowiańskiej, jak i naszej zrekonstruowanej, średniowiecznej osady.

Na godz. 16:00 zaplanowaliśmy akcję pn. „Zielenimy – stwórz z nami motylówkę w Grodzisku Owidz”. Podczas wydarzenia wspólnie zasadzimy miododajne rośliny na specjalnie wyznaczonym do tego terenie oraz zbudujemy domki dla owadów zapylających.

Od godziny 16:00 będzie można również wziąć udział w Europejskim Weekendzie Muzeów, podczas którego możecie skorzystać z bezpłatnego zwiedzania. Przygotowaliśmy dla Was trzy wejścia z przewodnikami, na Gród oraz do Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Skorzystać z nich będzie można o godzinach 16:00, 17:00 oraz 18:00. W przypadku Muzeum, w związku z ograniczeniami przestrzennymi obiektu, a także by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym, obowiązują zapisy na poszczególne godziny. Aby zarezerwować sobie miejsce należy wysłać wiadomość na adres mailowy: grodziskoowidz@gmail.com.

Nieco później, 3 czerwca, zapraszamy na „Spóźnioną Historyczną Majówkę”. W programie oprócz zwiedzania przewidzieliśmy ciekawe warsztaty, w których uczestniczyć będzie można całą rodziną. Stworzycie u nas między innymi miotły Baby Jagi, posłuchacie o Demonologii Słowiańskiej, przygotujecie własny wisior z miedzi, zasmakujecie w słowiańskich podpłomykach a nawet zatańczycie w rytm średniowiecznejmuzyki. To tylko część z tego, co przygotowaliśmy na ten dzień. Zapraszamy w godzinach 11:00 – 16:00. Więcej informacji znajdziecie oczywiście na naszym profilu FB. Śledźcie nas na bieżąco!

Grodzisko Owidz - strona internetowa